Dela nyhet
Ny säsong! start av skridskoskolan
17 sep, 10:49 5 kommentarer

Hej och välkomna till en ny termin med skridskoskolan!! för nya grupper och fortsättningsgrupper.
Tid: LÖRDAG den 30/9 kl 09.55-10.45 (se kalendern)
plats: LF-Arena tillgång till omklädningsrum 5.
alla som är anmälda har fått en kallelse -förfrågan om man vill vara med denna säsong. vi skulle uppskatta om alla svarade på den kallelsen. Svara ”kommer” om ni vill vara med i skridskoskolan denna säsong och svara ”kan ej” om ert barn inte ska vara med denna säsong. Om ni inte kan komma på uppstarten den 30/9 men tänker vara med senare under terminen så skriv det som en kommentar i rutan ”kommentarer”
svara gärna så fort som möjligt och gärna innan onsdag den 20/9.
mer information om skridskoskolan finns att läsa på vår hemsida.
Kommentarer
Frida Andersson 17 sep, 19:10
Om någon är i behov av nya konståkningsskridskor så har vi ett par till salu. Jackson 500 storlek 3. Enligt Jacksons storlekstabell motsvarar det storlek 33 med innermåttet 21,9. Skicka sms till 070-6730312.
Linn Söder 22 sep, 11:31
Någon som säljer ett par skridskor med innermått ca 20cm?
Maria Holmgren 27 sep, 12:38
Sökes! Skridkor Edea. Tror att vi behöver strl 240, vore toppen om vi får möjlighet att pröva innan köp. Någon som säljer?
Hör gärna av er till mig på 070-5446004.
Linda Berglund 27 sep, 13:08
Vit konståkningsskridsko Wifa i läder med lädersula.
I storlek 29 (194mm) - M smal bredd med Mark IV skena Dom är helt utan veck eller skavanker - nyskick
Till dessa har vi också 2-delade kristallskydd (ljusrosa)
Vid intresse kontakta Linda Berglund 070/555 74 84
Lisa Länta Hedin Igår, 16:48
Lilja Länta är bortrest o missar tyvärr första tillfället men kommer på träningarna därefter😄